Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Agjenti i tharjes>Rruaza Xhel Silicë

https://www.junschem.com/upload/product/1617331107713158.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617331108770702.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617331108180966.jpg
Tregues ngjyrash me cilësi të lartë Thërrësues portokalli xhel silicë rruaza tharëse për tharje
Tregues ngjyrash me cilësi të lartë Thërrësues portokalli xhel silicë rruaza tharëse për tharje
Tregues ngjyrash me cilësi të lartë Thërrësues portokalli xhel silicë rruaza tharëse për tharje

Tregues ngjyrash me cilësi të lartë Thërrësues portokalli xhel silicë rruaza tharëse për tharje

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

MJ-12

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

1000-1200 USD/TON

Details paketimit:

25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Blu silicë rruaza tharëse
图片1 副本副本

Përshkrimi:
Orange Silica Gel Indicator  Its main component is silicon dioxide and its color varies with the humidity. With the exception of blue silica gel’s performance, it also has characters of cobalt chloride free, non-toxic, odorless, harmless, etc.
Its molecular formula is: SiO2 + H2O + C25H30CLN3

Specifikim:

ARTIKULL

TË DHËNAT

Vlera tipike

Superior Class

Klasa e parë

Qualified Class

Adsorptionc Capacity

RH=20%,% ≥

12

10

8

9

RH=35%,% ≥

20

18

15

17

RH=50%,% ≥

27

24

20

25

RH=90%,% ≥

40

36

30

35

Rattler Loss,%≤

10

10

10

10

Vlera e PH

2-4

2-4

2-4

4.0

Specific Resistance ,Ω.cm ≥

5000

3500

3000

3500

Silica ,% ≥

98.2

98

98

98

Qualified Ratio of Spherical Granules ,% ≥

95

90

80

85

Ratio of Size Qualified ,% ≥

100

99.5

90

97

Moisture Content,% ≥

1.5

2.0

5.0

5.0

Bulk Density, g/ml

0.78

0.75

0.70

0.76

Ngjyra

RH 20% ≥

E verdhe e lehte

RH 35% ≥

Gjelbër të lehta

RH 50% ≥

Light Dark Green

Ngjyra origjinale

Portokall

Notes: The value of qualified ratio of spherical granules is just applicable to the qualified ratio of silica gel spherical granule.

图片2 副本副本

xhel silicë e bardhë

Size: 0.5-1.5mm,1-2mm,1-3mm,2-4mm,3-5mm,4-6mm

Lloji: Lloji B;Makro-pored

Paketimi: 1g 2g 3g 5g 10g 30g 50g 100g 250g 1000g, 25kg

Forma: tabletë e bardhë, për të cilën përdoret silica xhel i parë

ilaçe dhe ushqime. Është pafajësi,

pa pagesë dhe të sigurt. ka funksion të fortë për tharje dhe

antisepsis.

Artikull

Specifikim

Kapaciteti adsorbues (%) RH=100% ≥

70.0

Humbje gjatë pjekjes (%) ≤

5.0

Rezistenca në tërheqje Mpa ≥

0.3

Metal (mg/kg) ≤

30

Arsenik (mg/kg) ≤

3

Plumbum (mg/kg) ≤

10

图片3 副本副本


Përdorimi: Kryesisht për tharje dhe për të treguar lagështinë e saktësisë

instruments, medicine, petrol chemicals, foodstuff, clothing,

lëkure

Size: 1-3mm,2-4mm,3-5mm,4-8mm

Paketa: Qese e përbërë 25 kg ose kazan 25 kg, speciale

paketimi sipas kërkesave.

Artikull

Xhel silicë blu

Vlerat tipike

 

adsorption
         Kapaciteti %

RH=20%

8.0min

8min

RH=35%

13.0min

13min

RH=50%

20.0min

22min

RH=90%

30.0min

35min

Humbje e zhurmshme%

10.0max

10.0max

Raporti i madhësisë së kualifikuar %

 96min

 96min

Humbje në ngrohje %

5.0max

5.0max

Ngjyra

RH=20%

blu ose blu e hapur

Konfirmoj

RH=35%

vjollcë ose e kuqe vjollcë

Konfirmoj

RH=90%

drite e kuqe

Konfirmoj

图片4 副本副本

PËRDORIMI: Xhel silicë portokalli ka një kapacitet të fortë

lagështi thithëse. Gjatë procesit të përthithjes

moisture, the appearance of the color changes obviously

sipas

kapaciteti higroskopik. Kështu që shpesh quhet "tregues i lagështisë".

PËRMASIA: 1-3 mm, 2-4 mm, 2-5 mm, 3-5 mm, 4-8 mm

PAKETA: 25KG/çantë,500KG/çantë, Qese plastike
Aplikacion

In 1998, the European Union has identified the cobalt chloride as carcinogens in the second category. Blue silica gel with cobalt chloride in Europe and theUnited Stateshas been banning to produce, and it has a tendency to be eliminated gradually. In order to adapt to market’s needs, our company developed orange silica gel without cobalt chloride.
The product can be used alone or be mixed with other silica gel.To dry and indicate the humidity, we can place appropriate amount of the goods in appropriate containers or packaging to achieve this purpose.
This product is mainly used for drying, instructing the degree of drying or humidity, and widely used in precision instruments, pharmaceuticals, petrochemicals, food, clothing, leather, home appliances and other industrial gases, etc. It can also be used for domestic purposes such as moisture proofing and dehumidifying.
Orange silica gel has a strong capacity of absorption moisture. During the process of absorption moisture, the appearance of the color changes obviously according to the hygroscopic capacity. So it’s often called "humidity indicator.
Orange silica gel has a strong capacity of absorption moisture. Therefore it should be stored in a dry place, with shelves or pallets between the ground and the goods. Packaging Material has steel drum, paper can, carton, plastic bottle, polyethylene plastic compound bag, flexible container bags, etc. During transportation, it should keep away from the rain, the damp and exposure.

Advantage Company

1: Një prodhues i profesionit që nga viti 1993.
2: Teknologji dhe lehtësira të avancuara, kontroll i mirë i cilësisë, nota të ndryshme për fusha të ndryshme aplikimi.
3: Shërbimi OEM për shumë kompani të mëdha ndërkombëtare.
4: Më shumë se 20 vjet përvojë në industri të ndryshme.
5: Më shumë se 10 inxhinierë për kërkimin e produktit dhe shërbimin pas shitjes.
6: Më shumë se 5000 ton prodhim në një vit.
7: Stafi i trajnuar mirë dhe me përvojë për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja në anglisht të rrjedhshëm.

标题 -1

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: A jeni prodhues?
A: Po, ne jemi një fabrikë profesionale që nga viti 1993, ne kemi cilësi të qëndrueshme dhe të besueshme dhe çmime konkurruese.
Q2: A ofroni mostër falas?
A: Po, ne mund të ofrojmë mostra falas, vetëm ju duhet të mbuloni koston e dorëzimit.
Q3: Kur do të dërgoni?
Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.
Q4: Si duhet të paguaj?
A:We accept all kinds of payment ways. such as Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West union, Paypal etc.

 
hetim