Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Kimi kimik i trajtimit të ujit>Klorur polialuminiumi (PAC

https://www.junschem.com/upload/product/1617696437926115.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617696437318062.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617696437204561.jpg
Trajtimi i Ujit Klorur Klorur i Polialuminit Pluhur i Bardhë i klasës së ushqimit kimik Pac
Trajtimi i Ujit Klorur Klorur i Polialuminit Pluhur i Bardhë i klasës së ushqimit kimik Pac
Trajtimi i Ujit Klorur Klorur i Polialuminit Pluhur i Bardhë i klasës së ushqimit kimik Pac

Trajtimi i Ujit Klorur Klorur i Polialuminit Pluhur i Bardhë i klasës së ushqimit kimik Pac

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

MJ-03

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

270-310 USD/TON

Details paketimit:

20kg/bag, 25kg/bag, Ton bag or can be customized accoring to customer's requirement

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

White powder polyaluminium chloride  PAC 
图6 副本副本

Përshkrimi:
Poly aluminium chloride (PAC) is a new type high efficiency inorganic polymer coagulant, adopting advanced manufacturing technique and quality raw material, show the features of low impurity, high molecula weight, and superior coagulating effect.
White PAC   is made of high-quality aluminum hydroxide, synthetic hydrochloric acid is a
 new type of inorganic polymer flocculant.The liquid product is colorless and transparent, and the solid one is white or milky white. It is the purest PAC with the characteristics of
 low insolublematter, dissolved easily, low basicity and low iron content.
Specifikim:

Emrat

White powder Polyaluminium Chloride

CAS Nr.

1327-41-9

Molecular Formula/MF

[AL2 (OH) nCL6-n] m

EINECS Nr.

215-477-2

Kodi HS

3824999999

AL2O3 %

30% MINI

Tema & Dukje

WHITE POWDER

Basicity %

40-90

PH value (1% aqueous solution)

3.0-5.0

I patretshëm në ujë%

≤0.1

As %

≤0.0002 %

Pb%

0.001%

Cd %

≤0.0002 %

Hg %

≤0.00001

Cr6+ %

≤0.0005

Ruajtje

Storied indoors in a dry, ventilated, cool place, and do not get wet

Poly Aluminium Chloride  Applications:
Poly Aluminium Chloride(PAC) can be used as a flocculant for all types of water treatment,drinking water,industrial waste water,urban waste water,swimming pool and paper industry.  Besides, it can be also used in deodorants and antiperspirants. Compared with other coagulants, this product possesses the following advantages.
1.Wider application, better water adaptation.
2.Quickly shape big alum bubble,and with good precipitation.
3.Better adaptation to PH value(5-9),and little declining range of PH value and alkalinity of water after treatment.
4.Keeping stable precipitation effect at lower water temperature.
5.Higher alkalization than other aluminium salt and iron salt,and little erosion to equipments.
As a professional manufacturer & exporter in China since 1993. the annual production include 30000 tons drinking water grade PAC and 40000 tons of industrial water grade PAC. So far, Our products have been exported to Indonesia, thailand, Vietnam, Malaysia,  Iran, Singapore, Ecuador, Chile, Brazil, Uruguay etc.
We mainly provides six types of PAC  water treatment chemical, they are PAC MJ-01,  PAC MJ-02, PAC MJ-03 & MJ-PAC-S (Drinking Water Grade) & PAC MJ-04, PAC MJ-05 (Industrial Water Grade).

图片11 副本副本


Item    PAC  MJ-01

Appearance    Light yellow powder

AL2O3 %    ≥29

Basicity %    70-85

PH value (1% aqueous solution)    3.5-5.0

Water insoluble %    ≤0.1Item    PAC MJ-02

Appearance    Light yellow powder

AL2O3 %    ≥30

Basicity %    70-85

PH value (1% aqueous solution)    3.5-5.0

Water insoluble %    ≤0.1
图片11 副本副本

6 图片

Item    PAC MJ-03

Appearance    White powder

AL2O3 %    ≥30

Basicity %    40-60

PH value (1% aqueous solution)    3.5-5.0

I patretshëm në ujë%


Item    PAC-S

Appearance    Light yellow powder

AL2O3 %    ≥30

Basicity %    40-60

PH value (1% aqueous solution)    3.5-5.0

Water insoluble %    ≤0.1
7 图片

8 图片


Item    PAC MJ-04

Appearance    Yellow powder

AL2O3 %    ≥28

Basicity %    50-90

PH value (1% aqueous solution)    3.5-5.0

Water insoluble %    ≤1.5


Item    MJ-05

Appearance    Brown powder

AL2O3 %    ≥26%

Basicity %    40-100

PH value (1% aqueous solution)    3.5-5.0

Water insoluble %    ≤1.5
9 图片

Advantage Company

1: Një prodhues i profesionit që nga viti 1993.
2: Teknologji dhe lehtësira të avancuara, kontroll i mirë i cilësisë, nota të ndryshme për fusha të ndryshme aplikimi.
3: Shërbimi OEM për shumë kompani të mëdha ndërkombëtare.
4: Më shumë se 20 vjet përvojë në industri të ndryshme.
5: Më shumë se 10 inxhinierë për kërkimin e produktit dhe shërbimin pas shitjes.
6: Më shumë se 5000 ton prodhim në një vit.
7: Stafi i trajnuar mirë dhe me përvojë për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja në anglisht të rrjedhshëm.
标题 -1

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: A ofroni mostër falas?
Përgjigje: Po, ne mund të ofrojmë mostra falas, vetëm ju duhet të mbuloni koston e dorëzimit.
Q2: Kur do të dërgoni?
Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.
Q3: Si duhet të paguaj?
A: Ne pranojmë të gjitha llojet e mënyrave të pagesës. të tilla si Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West union, Paypal etj.
Q4: Si mund të marr një mostër?
Përgjigje: mostrat falas janë në dispozicion, por tarifat e transportit do të jenë në llogarinë tuaj dhe tarifat do t'ju kthehen ose do të zbriten nga porosia juaj në të ardhmen.

 
hetim