Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Kimi kimik i trajtimit të ujit>Klorur polialuminiumi (PAC

https://www.junschem.com/upload/product/1617689730976901.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617689730477206.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617689729355741.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1618302747441378.jpg
Çmimi në fabrikë Trajtimi i ujit të pijshëm Koagulues kimik 30% Klorid polialuminium PAC
Çmimi në fabrikë Trajtimi i ujit të pijshëm Koagulues kimik 30% Klorid polialuminium PAC
Çmimi në fabrikë Trajtimi i ujit të pijshëm Koagulues kimik 30% Klorid polialuminium PAC
Çmimi në fabrikë Trajtimi i ujit të pijshëm Koagulues kimik 30% Klorid polialuminium PAC

Çmimi në fabrikë Trajtimi i ujit të pijshëm Koagulues kimik 30% Klorid polialuminium PAC

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

MJ-01/02

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

280-320 USD/TON

Details paketimit:

20 kg / qese, 25 kg / qese, qese Ton ose mund të personalizohet sipas kërkesës së klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Çmimi i fabrikës për pije Koagulant kimik për trajtimin e ujit 30% klorur polialumini PAC

图片5 副本副本

Përshkrimi:
Poli-kloruri i aluminit (PAC) është një koagulant polimer inorganik i tipit të ri me efikasitet të lartë, duke adoptuar teknikën e avancuar të prodhimit dhe lëndën e parë cilësore, që tregon veçoritë e papastërtisë së ulët, peshës së lartë të molekulës dhe efektit të lartë koagulues.

Specifikim:

Emrat

Klorur polialumini

CAS Nr.

1327-41-9

Formula molekulare/MF

[AL2 (OH) nCL6-n] m

EINECS Nr.

215-477-2

Kodi HS

3824999999

AL2O3 %

30% MINI

Tema & Dukje

Pluhur i verdhë i lehtë

% bazë

70-85

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%)

3.0-5.0

I patretshëm në ujë%

≤0.1

Si %

0.0005%

Pb%

0.003%

Cd %

0.0005%

Hg %

≤0.00002

Cr6+ %

≤0.0005

Ruajtje

Ruhet brenda në një vend të thatë, të ajrosur, të freskët dhe të mos laget

Aplikimet e klorurit të polialuminit:
Poly Aluminium Chloride (PAC) mund të përdoret si flokulant për të gjitha llojet e trajtimit të ujit, ujit të pijshëm, ujërave të zeza industriale, ujërave të zeza urbane, pishinave dhe industrisë së letrës. Përveç kësaj, mund të përdoret edhe në deodorant dhe antidjersë. Krahasuar me koagulantët e tjerë, ky produkt ka përparësitë e mëposhtme.
1. Aplikim më i gjerë, përshtatje më e mirë e ujit.
2. Formoni shpejt flluskën e madhe të shapit, dhe me reshje të mira.
3. Përshtatja më e mirë me vlerën e PH (5-9), dhe diapazoni pak në rënie të vlerës së PH dhe alkalinitetit të ujit pas trajtimit.
4. Mbajtja e efektit të qëndrueshëm të reshjeve në temperaturë më të ulët të ujit.
5. Alkalizimi më i lartë se kripa e aluminit dhe kripa e hekurit, dhe pak erozion ndaj pajisjeve.
Lloje të ndryshme PAC:
Si një prodhues dhe eksportues profesionist në Kinë që nga viti 1993. prodhimi vjetor përfshin 30000 ton ujë të pijshëm të klasës PAC dhe 40000 ton ujë industrial të klasës PAC. Deri më tani, produktet tona janë eksportuar në Indonezi, Tajlandë, Vietnam, Malajzi, Iran, Singapor, Ekuador, Kili, Brazil, Uruguai etj.
Ne kryesisht ofrojmë gjashtë lloje kimikatesh për trajtimin e ujit PAC, ato janë PAC MJ-01, PAC MJ-02, PAC MJ-03 & MJ-PAC-S (Klasa e ujit të pijshëm) & PAC MJ-04, PAC MJ-05 (Industriale Klasa e ujit).

图片11 副本副本


Artikulli PAC MJ-01

Pamja Pluhur i verdhë i lehtë

AL2O3 % ≥29

Baza % 70-85

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%) 3.5-5.0

% e patretshme në ujë ≤0.1Artikulli PAC MJ-02

Pamja Pluhur i verdhë i lehtë

AL2O3 % ≥30

Baza % 70-85

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%) 3.5-5.0

% e patretshme në ujë ≤0.1
图片11 副本副本

6 图片

Artikulli PAC MJ-03

Pamja Pluhur i bardhë

AL2O3 % ≥30

Baza % 40-60

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%) 3.5-5.0

I patretshëm në ujë%


Pika PAC-S

Pamja Pluhur i verdhë i lehtë

AL2O3 % ≥30

Baza % 40-60

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%) 3.5-5.0

% e patretshme në ujë ≤0.1
7 图片

8 图片


Artikulli PAC MJ-04

Pamja Pluhur i verdhë

AL2O3 % ≥28

Baza % 50-90

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%) 3.5-5.0

% e patretshme në ujë ≤1.5


Artikulli MJ-05

Pamja Pluhur kafe

AL2O3 % ≥26%

Baza % 40-100

Vlera e PH (tretësirë ​​ujore 1%) 3.5-5.0

% e patretshme në ujë ≤1.5
9 图片


Advantage Company

Weifang JS chemical Co., Ltd. është një kompani globale e tregtisë dhe prodhimit të kimikateve me seli në WEIFANG CITY, KINA.
Me parimin e tregtisë së ndershme dhe të favorshme, shërbimi me cilësi të lartë dhe zhvillim të qëndrueshëm. Ne kemi krijuar afatgjatë
dhe marrëdhënie të qëndrueshme biznesi me shumë ndërmarrje të famshme kimike brenda dhe jashtë vendit, dhe fitoi mbështetje dhe besim të madh nga klientët tanë.
Fabrika jonë në pronësi të plotë ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomiko-Teknologjik Binhai (një zonë kombëtare e zhvillimit ekonomik dhe teknologjik) të Weifang.
 Aktualisht, fabrika ka një fabrikë 2-ethylanthraquinone prej 3000 ton/vit me të drejta të pavarura të pronësisë intelektuale, e cila ka arritur nivelin e avancuar teknologjik në Kinë. Përveç kësaj,
 është i kompletuar me impiante mbështetëse, të tilla si impianti i triklorurit të aluminit anhidrik prej 2,500 ton/vit, impianti i klorurit të polialuminit prej 20 ton/vit, impianti i sulfatit të magnezit prej 000 ton/vit,
impianti i sulfatit të kaliumit prej 60 ton/vit dhe impianti i acidit sulfurik prej 000 ton/vit. Ajo posedon aftësi profesionale të kërkimit dhe zhvillimit dhe dizajnit, kapacitet prodhues shumë të aftë dhe sistem të përsosur të shërbimit pas shitjes.
Weifang JS chemical Co., Ltd do t'i përmbahet gjithmonë filozofisë së funksionimit të "Lëri punonjësit të lumtur, lërini klientët të kenë sukses, të kontribuojnë në shoqëri" dhe u ofron klientëve shërbime me cilësi të lartë me anë të shërbimeve të qëndrueshme dhe
produkte me cilësi të lartë me kosto efektive dhe konsulencë të ekipit të ekspertëve të lartë.

标题 -2

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: Si mund të marr një mostër?
Përgjigje: mostrat falas janë në dispozicion, por tarifat e transportit do të jenë në llogarinë tuaj dhe tarifat do t'ju kthehen ose do të zbriten nga porosia juaj në të ardhmen.
Q2: Si të konfirmoni cilësinë e produktit përpara se të vendosni porositë?
Përgjigje: Ju mund të merrni mostra falas për disa produkte, ju duhet vetëm të paguani koston e transportit ose të organizoni një korrier tek ne dhe të merrni mostrat. Ju mund të na dërgoni specifikimet dhe kërkesat e produktit tuaj, ne do t'i prodhojmë produktet sipas kërkesave tuaja.
P3: Si e trajtoni ankesën cilësore?
Përgjigje: Para së gjithash, kontrolli ynë i cilësisë do ta zvogëlojë problemin e cilësisë afër zeros. Nëse ka një problem të vërtetë cilësie të shkaktuar nga ne, ne do t'ju dërgojmë mallra falas për zëvendësim ose rimbursim për humbjen tuaj.

 
hetim