Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Kimi kimik i trajtimit të ujit>Poliakrilamid (PAM

https://www.junschem.com/upload/product/1617687677507514.jpg
Kimikatet për trajtimin e ujërave të zeza Flocculant Polyacrylamide PAM

Kimikatet për trajtimin e ujërave të zeza Flocculant Polyacrylamide PAM

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-06

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

1300-2000 USD/TON

Details paketimit:

25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

图片4 副本副本


Poliakrilamid (PAM)

Polyakrilamid (PAM), grimcuar i bardhë në pamje,

mund të ndahen në katër lloje, ato janë PAM anionike,

PAM kationik dhe PAM jooninik, poliakrilamid zwitterionik

, Edhe pse këto kimikate PAM përdoren kryesisht për ujë

trajtim, ato kanë edhe aplikime të tjera të ndryshme.


Specifikim:

Polyakrilamid anionik (APAM)
1. Industrial wastewater treatment
2. Trajtimi i ujit të pijshëm
3.Recycling the lost starch and alcohol of the starch and alcohol factories
4. Paper making additives
5. Tertiary oil-displacement agent
6. Profile adjusting and water plugging agent
7. Drag reducer
8. Drilling fluid additives
9.Fracturing fuid additives

Artikull

Poliakrilamid (PAM)

Përmbajtje e fortë, (%)

≥ 90

Pesha molekulare, (milion)

18-22 milionë

Shkalla e hidrolizimit, (%)

10 30 ~

Vlera efektive e pH

7.0 14.0 ~

Koha e shpërbërjes (minuta)

≤90

Paketim

Neto 25 kg / qese letre me qese plastike të brendshme

Polyakrilamid kationik (CPAM)
Si një agjent flokulues, i përdorur kryesisht në procesin e ndarjes industriale të lëngjeve të ngurta, duke përfshirë proceset e sistemimit, pastrimit, koncentratit dhe llumit, etj. Aplikimet kryesore janë trajtimi i ujërave të zeza urbane, prodhimi i letrës për përpunimin e ushqimit petrokimik, veshjen e minatorëve metalurgjikë, ngjyrosjen, prodhimin e sheqerit dhe të gjitha Llojet e trajtimit të ujërave të zeza industriale Në industrinë e letrës, mund të përdoret si agjent i qëndrueshmërisë së thatë, agjent mbajtës dhe ndihmës filtri, i cili mund të përmirësojë shumë cilësinë e letrës, të kursejë koston dhe të përmirësojë kapacitetin e prodhimit Vitet e fundit, përdoret gjerësisht edhe në vaj. fushë, të tilla si agjent kundër argjilës, agjent trashje acidifikimi, agjent për trajtimin e ujërave të zeza të naftës.

Artikull

standard

Përmbajtje e fortë, (%)

≥ 90

Pesha molekulare, (milion)

8-12 milionë

Shkalla e joneve, (%)

10 60 ~

Vlera efektive e pH

1.0 14.0 ~

Koha e shpërbërjes (minuta)

40 60 ~

Paketim

Neto 25 kg / qese letre me qese plastike të brendshme

Polyakrilamid jooninik (NPAM)
Kur ujërat e zeza janë acid, suspensioni është flokulanti më i përshtatshëm, veçanërisht me përdorimin e flokulantit inorganik, ai kryen efektin më të mirë të trajtimit të ujit.
Industria e tekstilit: Shtimi i disa kimikateve të tjera mund të formulohet në llucë kimike për përmasat e tekstilit
Kontrolli i rërës dhe fiksimi i rërës: Shtimi i një agjenti ndërlidhës në një përqendrim të caktuar dhe spërkatja në shkretëtirë për t'u ngurtësuar dhe formuar një shtresë për të parandaluar dhe kontrolluar rërën. Në zonat e thata, mund të përdoret si hidratues i tokës, si dhe në ndërtim, ngjitës ndërtimi dhe veshje të brendshme të mureve. etj

Artikull

standard

Përmbajtje e fortë, (%)

≥ 89

Pesha molekulare, (milion)

3-10 milion

Përmbajtja e joneve

≤5

Vlera efektive e pH

1.0 8.0 ~

Koha e shpërbërjes (minuta)

≤90

Zwitterionic Polyacrylamide
It can be used for sludge dewatering agent, especially in the case of more complex or constantly changing water quality, sludge dewatering in oil refineries and chemical plants, and the effect is better. The performance of this product as a water treatment flocculant to reduce the surface tension is much greater than the ability of the cationic PAM and anionic PAM to exist alone under the same conditions

Artikull

standard

Jashtë

White particle

Solid content(%)

≥ 88

Degree of  Cation(%)

5-50

Degree of Anion(%)

8-15

Dissolution time(min)

≤60

Advantage Company

1: Një prodhues i profesionit që nga viti 1993.
2: Teknologji dhe lehtësira të avancuara, kontroll i mirë i cilësisë, nota të ndryshme për fusha të ndryshme aplikimi.
3: Shërbimi OEM për shumë kompani të mëdha ndërkombëtare.
4: Më shumë se 20 vjet përvojë në industri të ndryshme.
5: Më shumë se 10 inxhinierë për kërkimin e produktit dhe shërbimin pas shitjes.
6: Më shumë se 5000 ton prodhim në një vit.
7: Stafi i trajnuar mirë dhe me përvojë për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja në anglisht të rrjedhshëm.

标题 -1

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: A jeni prodhues?
A: Po, ne jemi një fabrikë profesionale që nga viti 1993, kemi cilësi të qëndrueshme dhe të besueshme dhe çmime konkurruese.
Q2: A ofroni mostër falas?
Përgjigje: Po, ne mund të ofrojmë mostra falas, vetëm ju duhet të mbuloni koston e dorëzimit.
Q3: Kur do të dërgoni?
Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.
Q4: Si duhet të paguaj?
A: Ne pranojmë të gjitha llojet e mënyrave të pagesës. të tilla si Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West union, Paypal etj.

 
hetim