Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Kimike bazë>Anhidrid ftalik

https://www.junschem.com/upload/product/1617677881506925.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617677881770173.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1617677880621431.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1618303180645480.jpg
Thekon të Bardha që Përdoren për Industrinë e Bojrave 85-44-9 Phthalic Anhydride PA
Thekon të Bardha që Përdoren për Industrinë e Bojrave 85-44-9 Phthalic Anhydride PA
Thekon të Bardha që Përdoren për Industrinë e Bojrave 85-44-9 Phthalic Anhydride PA
Thekon të Bardha që Përdoren për Industrinë e Bojrave 85-44-9 Phthalic Anhydride PA

Thekon të Bardha që Përdoren për Industrinë e Bojrave 85-44-9 Phthalic Anhydride PA

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-08

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

700-1000 USD/TON

Details paketimit:

25 kg / qese, 500 kg / qese ose mund të personalizohet sipas kërkesës së klientit

Koha për dorëzim:

<50 ton brenda 10 ditëve
     >50 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

图片3 副本副本
Anhidridi ftalik
Anhidridi ftalik është përbërësi organik me formulën C6H4(CO)2O. Është anhidridi i acidit ftalik. Kjo lëndë e ngurtë pa ngjyrë është një kimikat i rëndësishëm industrial, veçanërisht për prodhimin në shkallë të gjerë të plastifikuesve për plastikë.
Anhidridi ftalik është një ndërmjetës i rëndësishëm kimik në industrinë e plastikës nga i cili rrjedhin estere të shumta ftalate që funksionojnë si plastifikues në rrëshirat sintetike. Vetë anhidridi ftalik përdoret si monomer për rrëshirat sintetike si p.sh
gliptal, rrëshirat alkide dhe rrëshirat poliestër.

Specifikim:

ANHIDRIDE FTALIKE (me bazë N)

Tema & Dukje

Kristale të bardha në formë flake

Kroma e shkrirë (Chroma Nr.)

≤20

Kroma e stabilitetit termik (Chroma Nr.)

≤50

 Kroma e acidit sulfurik (Chroma Nr.)

≤60

Pika e kristalizimit ℃

130.5

Pastërti /%

≥ 99.50

Acidi i lirë (Pjesa e masës)%

≤0.20

Acidi benzoik%

≤0.05

ANHIDRIDE FTALIKE (me bazë oksi)

Tema & Dukje

≤20

Kroma e shkrirë (Chroma Nr.)

≤50

Kroma e stabilitetit termik (Chroma Nr.)

≤60

Kroma e acidit sulfurik (Chroma Nr.)

≥ 130.5

Pika e kristalizimit ℃

≥ 99.50

pastërti/%

≤0.10

Acidi i lirë (Pjesa e masës)%

≤0.05

Acidi benzoik%

≤0.015

Aplikacion

Aktualisht, anhidridi ftalik përdoret gjerësisht në industrinë kimike, mjekësi, elektronikë, bujqësi, bojë, industri të imët kimike dhe sektorë të tjerë industrialë.
Anhidridi i benzenit i Kinës përdoret kryesisht në prodhimin e plastifikuesit të lipideve të acidit ftalik, anhidridi i mirë i benzenit përbën rreth 60% të konsumit total të anhidridit të benzenit, ngjyrat dhe bojërat përbëjnë 25%, rrëshira e pangopur dhe produktet e tjera përbëjnë rreth 15%.
Fenilanhidridi është një lëndë e parë kimike organike e rëndësishme, e përdorur kryesisht në prodhimin e plastifikuesve plastikë, rrëshirave alkidike, ngjyrave, rrëshirave të pangopura dhe disa ilaçeve dhe pesticideve.

Advantage Company

Weifang JS chemical Co., Ltd. është një kompani globale e tregtisë dhe prodhimit të kimikateve me seli në WEIFANG CITY, KINA.
Me parimin e tregtisë së ndershme dhe të favorshme, shërbimi me cilësi të lartë dhe zhvillim të qëndrueshëm. Ne kemi krijuar afatgjatë
dhe marrëdhënie të qëndrueshme biznesi me shumë ndërmarrje të famshme kimike brenda dhe jashtë vendit, dhe fitoi mbështetje dhe besim të madh nga klientët tanë.
Fabrika jonë në pronësi të plotë ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomiko-Teknologjik Binhai (një zonë kombëtare e zhvillimit ekonomik dhe teknologjik) të Weifang.
 Aktualisht, fabrika ka një fabrikë 2-ethylanthraquinone prej 3000 ton/vit me të drejta të pavarura të pronësisë intelektuale, e cila ka arritur nivelin e avancuar teknologjik në Kinë. Përveç kësaj,
 është i kompletuar me impiante mbështetëse, të tilla si impianti i triklorurit të aluminit anhidrik prej 2,500 ton/vit, impianti i klorurit të polialuminit prej 20 ton/vit, impianti i sulfatit të magnezit prej 000 ton/vit,
impianti i sulfatit të kaliumit prej 60 ton/vit dhe impianti i acidit sulfurik prej 000 ton/vit. Ajo posedon aftësi profesionale të kërkimit dhe zhvillimit dhe dizajnit, kapacitet prodhues shumë të aftë dhe sistem të përsosur të shërbimit pas shitjes.
Weifang JS chemical Co., Ltd do t'i përmbahet gjithmonë filozofisë së funksionimit të "Lëri punonjësit të lumtur, lërini klientët të kenë sukses, të kontribuojnë në shoqëri" dhe u ofron klientëve shërbime me cilësi të lartë me anë të shërbimeve të qëndrueshme dhe
produkte me cilësi të lartë me kosto efektive dhe konsulencë të ekipit të ekspertëve të lartë.

标题 -2

Paketimi dhe Transporti

Kopjoni

FAQ

Q1: Kur do të dërgoni?
Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.
Q2: Si duhet të paguaj?
A: Ne pranojmë të gjitha llojet e mënyrave të pagesës. të tilla si Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West union, Paypal etj.
Q3: Si mund të marr një mostër?
Përgjigje: mostrat falas janë në dispozicion, por tarifat e transportit do të jenë në llogarinë tuaj dhe tarifat do t'ju kthehen ose do të zbriten nga porosia juaj në të ardhmen.
Q4: Si të konfirmoni cilësinë e produktit përpara se të vendosni porositë?
Përgjigje: Ju mund të merrni mostra falas për disa produkte, ju duhet vetëm të paguani koston e transportit ose të organizoni një korrier tek ne dhe të merrni mostrat. Ju mund të na dërgoni specifikimet dhe kërkesat e produktit tuaj, ne do t'i prodhojmë produktet sipas kërkesave tuaja.

 
hetim