Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Kimikatet e plehrave>Sulfat magnezi heptahidrati

https://www.junschem.com/upload/product/1618208805526703.jpg
Prodhuesi 1-3 MM Sulfat magnezi Heptehidrat Sulfat magnezi

Prodhuesi 1-3 MM Sulfat magnezi Heptehidrat Sulfat magnezi

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-10

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

70-150 USD/TON

Details paketimit:

 25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

10000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

1-3 MM sulfat magnezi heptahidrat sulfat magnezi

1-3mm2 副本

Përshkrimi:
Mgso4 Magnezi është elementi qendror i klorofilit, fotosinteta nuk mund të vazhdojë pa të. Është agjenti aktivizues i shumë enzimave, të tilla si mund të nxisë metabolizmin e karohidrateve, sintezën e acidit nukleik, shndërrimin e fosfatit, etj.
Ai përfshin sintezën e proteinave si një element i proteinave me shumë bërthama, është mjeti i transmetimit të gjeneve si pjesë e përbërjes së gjeneve.

Specifikim:

Artikull

Specifikim

Tema & Dukje

Kristale të Bardha

Analiza %min

98% 99% 99.5%min 

MgSO4%min

48.50

MgO %min

16.0

Mg % min

9.80

PH (5% zgjidhje)

5.0-9.2

madhësia e pjesshme 

1-3mm

Aplikacion

1: Sulfati i magnezit për bujqësi
Makinë që prodhon shishe gjysmë-automatike PET që prodhon shishe Makinë për formimin e shisheve PET për të bërë shishe PET është e përshtatshme për
prodhimi i kontejnerëve dhe shisheve plastike PET në të gjitha format.
2: Sulfati i magnezit për rritjen e aksioneve
Magnezi është zakonisht plehërim në fillim të pranverës dhe në fund të vitit, derisa bari të sigurojë magnez adekuat, ai mund të shtohet gjithashtu në ushqim dhe ujë të pijshëm për të përmbushur kërkesën në rritje të sebumit të lopës qumështore, në mënyrë që të përmirësohet cilësia dhe: sasia e lopëve qumështore
3: Sulfati i magnezit për jetën e përditshme
Mund të lahet në këmbë ose duke shtuar sasinë e duhur të solucionit të sulfatit të magnezit për të fshirë këmbët e atletit, për të lehtësuar ngurtësinë e muskujve, për të eliminuar shpejt lodhjen, ndërsa lëkura bëhet e butë.
Ndihmon në reduktimin e flokëve të yndyrshëm duke shtuar një sasi të përshtatshme të sulfatit të magnezit në shampo, dhe flokët tuaj bëhen të zhdërvjellët. Mund të përdoret si borë artificiale për grupin e xhirimeve të dramës.

Advantage Company

Weifang JS chemical Co., Ltd. është një kompani globale e tregtisë dhe prodhimit të kimikateve me seli në WEIFANG CITY, KINA.
Me parimin e tregtisë së ndershme dhe të favorshme, shërbimi me cilësi të lartë dhe zhvillim të qëndrueshëm. Ne kemi krijuar afatgjatë
dhe marrëdhënie të qëndrueshme biznesi me shumë ndërmarrje të famshme kimike brenda dhe jashtë vendit, dhe fitoi mbështetje dhe besim të madh nga klientët tanë.

Fabrika jonë në pronësi të plotë ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomiko-Teknologjik Binhai (një zonë kombëtare e zhvillimit ekonomik dhe teknologjik) të Weifang.
 Aktualisht, fabrika ka një fabrikë 2-ethylanthraquinone prej 3000 ton/vit me të drejta të pavarura të pronësisë intelektuale, e cila ka arritur nivelin e avancuar teknologjik në Kinë. Përveç kësaj,
 është i kompletuar me impiante mbështetëse, të tilla si impianti i triklorurit të aluminit anhidrik prej 2,500 ton/vit, impianti i klorurit të polialuminit prej 20 ton/vit, impianti i sulfatit të magnezit prej 000 ton/vit,
impianti i sulfatit të kaliumit prej 60 ton/vit dhe impianti i acidit sulfurik prej 000 ton/vit. Ajo posedon aftësi profesionale të kërkimit dhe zhvillimit dhe dizajnit, kapacitet prodhues shumë të aftë dhe sistem të përsosur të shërbimit pas shitjes.
Weifang JS chemical Co., Ltd do t'i përmbahet gjithmonë filozofisë së funksionimit të "Lëri punonjësit të lumtur, lërini klientët të kenë sukses, të kontribuojnë në shoqëri" dhe u ofron klientëve shërbime me cilësi të lartë me anë të shërbimeve të qëndrueshme dhe
produkte me cilësi të lartë me kosto efektive dhe konsulencë të ekipit të ekspertëve të lartë.

标题 -2

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: Si mund të marr një mostër?
Përgjigje: mostrat falas janë në dispozicion, por tarifat e transportit do të jenë në llogarinë tuaj dhe tarifat do t'ju kthehen ose do të zbriten nga porosia juaj në të ardhmen.
Q2: Si të konfirmoni cilësinë e produktit përpara se të vendosni porositë?
Përgjigje: Ju mund të merrni mostra falas për disa produkte, ju duhet vetëm të paguani koston e transportit ose të organizoni një korrier tek ne dhe të merrni mostrat. Ju mund të na dërgoni specifikimet dhe kërkesat e produktit tuaj, ne do t'i prodhojmë produktet sipas kërkesave tuaja.
P3: Si e trajtoni ankesën cilësore?
Përgjigje: Para së gjithash, kontrolli ynë i cilësisë do ta zvogëlojë problemin e cilësisë afër zeros. Nëse ka një problem të vërtetë cilësie të shkaktuar nga ne, ne do t'ju dërgojmë mallra falas për zëvendësim ose rimbursim për humbjen tuaj.

 
hetim