Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Kimikatet e plehrave>Sulfat magnezi heptahidrati

https://www.junschem.com/upload/product/1618206968484261.jpg
Prodhuesi 0.1-1 MM Sulfat magnezi Heptehidrat Sulfat magnezi

Prodhuesi 0.1-1 MM Sulfat magnezi Heptehidrat Sulfat magnezi

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-10

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

70-150 USD/TON

Details paketimit:

 25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

10000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Prodhuesi 0.1-1 MM sulfat magnezi heptahidrat sulfat magnezi
0.1-1 mm 2 më shumë

Përshkrimi:
Mgso4 Magnezi është elementi qendror i klorofilit, fotosinteta nuk mund të vazhdojë pa të. Është agjenti aktivizues i shumë enzimave, të tilla si mund të nxisë metabolizmin e karohidrateve, sintezën e acidit nukleik, shndërrimin e fosfatit, etj.
Ai përfshin sintezën e proteinave si një element i proteinave me shumë bërthama, është mjeti i transmetimit të gjeneve si pjesë e përbërjes së gjeneve.
Specifikim:

Artikull

Specifikim

Tema & Dukje

Kristale të Bardha

Analiza %min

98% 99% 99.5%min 

MgSO4%min

48.50

MgO %min

16.0

Mg % min

9.80

PH (5% zgjidhje)

5.0-9.2

madhësia e pjesshme 

0.1-1mm

Aplikacion

1: Sulfati i magnezit për bujqësi
Makinë që prodhon shishe gjysmë-automatike PET që prodhon shishe Makinë për formimin e shisheve PET për të bërë shishe PET është e përshtatshme për
prodhimi i kontejnerëve dhe shisheve plastike PET në të gjitha format.
2: Sulfati i magnezit për rritjen e aksioneve
Magnezi është zakonisht plehërim në fillim të pranverës dhe në fund të vitit, derisa bari të sigurojë magnez adekuat, ai mund të shtohet gjithashtu në ushqim dhe ujë të pijshëm për të përmbushur kërkesën në rritje të sebumit të lopës qumështore, në mënyrë që të përmirësohet cilësia dhe: sasia e lopëve qumështore
3: Sulfati i magnezit për jetën e përditshme
Mund të lahet në këmbë ose duke shtuar sasinë e duhur të solucionit të sulfatit të magnezit për të fshirë këmbët e atletit, për të lehtësuar ngurtësinë e muskujve, për të eliminuar shpejt lodhjen, ndërsa lëkura bëhet e butë.
Ndihmon në reduktimin e flokëve të yndyrshëm duke shtuar një sasi të përshtatshme të sulfatit të magnezit në shampo, dhe flokët tuaj bëhen të zhdërvjellët. Mund të përdoret si borë artificiale për grupin e xhirimeve të dramës.

Advantage Company

1: Një prodhues i profesionit që nga viti 1993.
2: Teknologji dhe lehtësira të avancuara, kontroll i mirë i cilësisë, nota të ndryshme për fusha të ndryshme aplikimi.
3: Shërbimi OEM për shumë kompani të mëdha ndërkombëtare.
4: Më shumë se 20 vjet përvojë në industri të ndryshme.
5: Më shumë se 10 inxhinierë për kërkimin e produktit dhe shërbimin pas shitjes.
6: Më shumë se 5000 ton prodhim në një vit.
7: Stafi i trajnuar mirë dhe me përvojë për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja në Ing

标题 -1

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: A jeni prodhues?
A: Po, ne jemi një fabrikë profesionale që nga viti 1993, kemi cilësi të qëndrueshme dhe të besueshme dhe çmime konkurruese.
Q2: A ofroni mostër falas?
Përgjigje: Po, ne mund të ofrojmë mostra falas, vetëm ju duhet të mbuloni koston e dorëzimit.
Q3: Kur do të dërgoni?
Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.
Q4: Si duhet të paguaj?
A: Ne pranojmë të gjitha llojet e mënyrave të pagesës. të tilla si Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West union, Paypal etj.

 
hetim