Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Agjenti i tharjes>Klor kalciumi

https://www.junschem.com/upload/product/1616811139222747.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616811139649138.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616811140762368.jpg
Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë
Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë
Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë

Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-15

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

100-180 USD/TON

Details paketimit:

25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Calcium chloride  Anhydrous

Calcium chloride is an inorganic salt, solid calcium chloride is a white crystal that can be divided into the sheet according to the shape of different granular and powdered, granular, ball, at the same time, due to the different calcium chloride crystallization water contained normally and solid calcium chloride can be divided into two calcium chloride anhydrous calcium chloride and water. Due to the high solubility, high inherent in calcium chloride solution heat, strong moisture absorption, low temperature aqueous solution is not easy to freeze the unique physical properties, such as to make it in such as winter melts the ice and snow, road dust, oil drilling, moisture absorption has a wide range of uses.

Specifikim:

Artikull

Calcium Chloride Dihydrate

Calcium Chloride Anhydrous

CAS-it

10035-04-8

10043-52-4

Chemical Formula

CaCl2.2H2O

CaCl2

Purity as CaCl2

74% min.

94% min.

Alkalinity as Ca(OH)2

0.2% max.

0.25% max.

Total Alkali Chloride (as NaCl)

5.0% max.

5.0% max.

Water Insoluble

0.15% max.

% Max 0.25.

Fe

0.006% max.

0.006% max.

PH

7.5-11.0

Total Magnesium (as MgCl2)

0.5% max.

Sulfate(as CaSO4)

0.05% max.

Tema & Dukje

White flake,powder,granule,pellet

White powder,pellet

Standard Packaging

25kgs/1000kgs woven bags with PE liner inside 
     or according to customer's request.

图片1 副本副本 副本副本

Calcium Chloride Anhydrous 94%-96% Pellet/Prills

Product Nane: Calcium Chloride 94% min

Class:calcium chloride anhydrous Chemical

Formula:CaCl2 Cas No.:10043-52-4


Calcium Chloride 94%Min Powder

Product Nane: Calcium Chloride 94% min

Class:calcium chloride anhydrous

Chemical Formula:CaCl2

Cas No.:10043-52-4
图片2 副本副本 副本副本


Aplikacion

1.Rruge, autostrada, parkingje, aeroporte, fusha golfi etj.
2.Shpimi i naftës, lëngu i shpimit, lëngu i përfundimit;
3.Lëngu dehidratues petrokimik;
4.Eleminimi i pluhurit nga rrugët dhe zonat e minierave;
5. Fortësia e hershme e industrisë së ndërtimit, përmirësimi i forcës së betonit dhe agjenti kurues i bojës;
6. Përdoret si një desiccant për lagështi-rezistencë; Mjeti i tharjes së gazit dhe lëngut në proces;
7. Koagulant lateksi në industrinë e gomës;
8. Si agjent klorinimi dhe aditiv në industrinë e metalurgjisë së zezë;
9. Si një aditiv dhe agjent për zbërthimin e letrës së mbeturinave në industrinë e prodhimit të letrës;
Në industrinë kimike, koagulanti i alginatit të natriumit përdoret si lëndë e parë e kimikateve inorganike dhe agjent heqës i rrënjës sulfate.
11. Industria e ftohjes përdoret për mediat e ciklit ftohës;
12. Përdoret në kontrollin e grurit, mollës, lakrës dhe konservuesve të tjerë të kalbur dhe ushqimit;
13. Përdoret në industrinë e bojës dhe shtypjes dhe ngjyrosjes.
14.Aditiv ushqimor kloruri i kalciumit mund të përdoret si stabilizues, koagulant, fortifikues ushqyes, agjent trashësues etj.


Advantage Company

标题 -1

Weifang JS chemical Co., Ltd. është një kompani globale e tregtisë dhe prodhimit të kimikateve me seli në WEIFANG CITY, KINA.
Me parimin e tregtisë së ndershme dhe të favorshme, shërbimi me cilësi të lartë dhe zhvillim të qëndrueshëm. Ne kemi krijuar afatgjatë
dhe marrëdhënie të qëndrueshme biznesi me shumë ndërmarrje të famshme kimike brenda dhe jashtë vendit, dhe fitoi mbështetje dhe besim të madh nga klientët tanë.
Fabrika jonë në pronësi të plotë ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomiko-Teknologjik Binhai (një zonë kombëtare e zhvillimit ekonomik dhe teknologjik) të Weifang.
 Aktualisht, fabrika ka një fabrikë 2-ethylanthraquinone prej 3000 ton/vit me të drejta të pavarura të pronësisë intelektuale, e cila ka arritur nivelin e avancuar teknologjik në Kinë. Përveç kësaj,
 është i kompletuar me impiante mbështetëse, të tilla si impianti i triklorurit të aluminit anhidrik prej 2,500 ton/vit, impianti i klorurit të polialuminit prej 20 ton/vit, impianti i sulfatit të magnezit prej 000 ton/vit,
impianti i sulfatit të kaliumit prej 60 ton/vit dhe impianti i acidit sulfurik prej 000 ton/vit. Ajo posedon aftësi profesionale të kërkimit dhe zhvillimit dhe dizajnit, kapacitet prodhues shumë të aftë dhe sistem të përsosur të shërbimit pas shitjes.
Weifang JS chemical Co., Ltd do t'i përmbahet gjithmonë filozofisë së funksionimit të "Lëri punonjësit të lumtur, lërini klientët të kenë sukses, të kontribuojnë në shoqëri" dhe u ofron klientëve shërbime me cilësi të lartë me anë të shërbimeve të qëndrueshme dhe
produkte me cilësi të lartë me kosto efektive dhe konsulencë të ekipit të ekspertëve të lartë.

Paketimi dhe Transporti


标题 -1

FAQ

Q1: Si mund të marr një mostër?

Përgjigje: mostrat falas janë në dispozicion, por tarifat e mallrave do të jenë në llogarinë tuaj dhe tarifat do të jenë

të kthehen tek ju ose të zbresin nga porosia juaj në të ardhmen.

Q2:How to confirm the Product Quality before placing orders?

A:You can get free samples for some products,you only need to pay the shipping cost or

arrange a courier to us and take the samples. You can send us your product specifications and

requests,we will manufacture the products according to your requests.

Q3:How do you treat quality complaint?

A:First of all, our quality control will reduce the quality problem to near zero. If there is a real

quality problem caused by us, we will send you free goods for replacement or refund your loss.

 
hetim