Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Agjenti i tharjes>Klor kalciumi

https://www.junschem.com/upload/product/1616811139222747.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616811139649138.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616811140762368.jpg
Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë
Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë
Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë

Shitja e drejtpërdrejtë e fabrikës 94% -97% Pluhur grimcuar klorid kalciumi pa ujë

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-15

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

100-180 USD/TON

Details paketimit:

25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Klorur kalciumi anhidër

Kloruri i kalciumit është një kripë inorganike, kloruri i ngurtë i kalciumit është një kristal i bardhë që mund të ndahet në fletë sipas formës së grimcave të ndryshme dhe pluhur, grimcuar, topth, në të njëjtën kohë, për shkak të ujit të ndryshëm të kristalizimit të klorurit të kalciumit që përmban normalisht. dhe klorur kalciumi të ngurta mund të ndahet në dy klorur kalciumi klorur kalciumi anhydrous dhe ujë. Për shkak të tretshmërisë së lartë, nxehtësisë së lartë të natyrshme në solucionin e klorurit të kalciumit, thithjes së fortë të lagështisë, tretësirës ujore me temperaturë të ulët nuk është e lehtë të ngrijë vetitë fizike unike, të tilla si për ta bërë atë në të tilla si shkrin dimri akulli dhe bora, pluhuri i rrugës, shpimi i naftës, thithja e lagështirës ka një gamë të gjerë përdorimesh.

Specifikim:

Artikull

Dihidrat i klorurit të kalciumit

Klorur kalciumi anhidrik

CAS-it

10035-04-8

10043-52-4

Formula Kimike

CaCl2.2H2O

CaCl2

Pastërtia si CaCl2

74% min.

94% min.

Alkaliniteti si Ca(OH)2

0.2% max.

0.25% max.

Klorur total i alkalit (si NaCl)

5.0% max.

5.0% max.

I pazgjidhshëm në ujë

0.15% max.

% Max 0.25.

Fe

0.006% max.

0.006% max.

PH

7.5-11.0

Magnezi total (si MgCl2)

0.5% max.

Sulfat (si CaSO4)

0.05% max.

Tema & Dukje

Flekë e bardhë, pluhur, kokrrizë, topth

Pluhur i bardhë, topth

Paketimi standard

25 kg/1000kg çanta të endura me astar PE brenda 
     ose sipas kërkesës së klientit.

图片 1 副本 副本 副本

Klorur klorur kalciumi 94% -96% topth/prills

Produkt Nane: Klorur Kalciumi 94% min

Klasa: Klorur kalciumi anhidrik kimik

Formula: CACL2 CAS Nr .:10043-52-4


Klorur Kalciumi 94% Min Pluhur

Produkt Nane: Klorur Kalciumi 94% min

Klasa: klorur kalciumi anhidër

Formula Kimike: CaCl2

Cas No.: 10043-52-4
图片 2 副本 副本 副本


Aplikacion

1.Rruge, autostrada, parkingje, aeroporte, fusha golfi etj.
2.Shpimi i naftës, lëngu i shpimit, lëngu i përfundimit;
3.Lëngu dehidratues petrokimik;
4.Eleminimi i pluhurit nga rrugët dhe zonat e minierave;
5. Fortësia e hershme e industrisë së ndërtimit, përmirësimi i forcës së betonit dhe agjenti kurues i bojës;
6. Përdoret si një desiccant për lagështi-rezistencë; Mjeti i tharjes së gazit dhe lëngut në proces;
7. Koagulant lateksi në industrinë e gomës;
8. Si agjent klorinimi dhe aditiv në industrinë e metalurgjisë së zezë;
9. Si një aditiv dhe agjent për zbërthimin e letrës së mbeturinave në industrinë e prodhimit të letrës;
Në industrinë kimike, koagulanti i alginatit të natriumit përdoret si lëndë e parë e kimikateve inorganike dhe agjent heqës i rrënjës sulfate.
11. Industria e ftohjes përdoret për mediat e ciklit ftohës;
12. Përdoret në kontrollin e grurit, mollës, lakrës dhe konservuesve të tjerë të kalbur dhe ushqimit;
13. Përdoret në industrinë e bojës dhe shtypjes dhe ngjyrosjes.
14.Aditiv ushqimor kloruri i kalciumit mund të përdoret si stabilizues, koagulant, fortifikues ushqyes, agjent trashësues etj.


Advantage Company

标题 -1

Weifang JS chemical Co., Ltd. është një kompani globale e tregtisë dhe prodhimit të kimikateve me seli në WEIFANG CITY, KINA.
Me parimin e tregtisë së ndershme dhe të favorshme, shërbimi me cilësi të lartë dhe zhvillim të qëndrueshëm. Ne kemi krijuar afatgjatë
dhe marrëdhënie të qëndrueshme biznesi me shumë ndërmarrje të famshme kimike brenda dhe jashtë vendit, dhe fitoi mbështetje dhe besim të madh nga klientët tanë.
Fabrika jonë në pronësi të plotë ndodhet në Zonën e Zhvillimit Ekonomiko-Teknologjik Binhai (një zonë kombëtare e zhvillimit ekonomik dhe teknologjik) të Weifang.
 Aktualisht, fabrika ka një fabrikë 2-ethylanthraquinone prej 3000 ton/vit me të drejta të pavarura të pronësisë intelektuale, e cila ka arritur nivelin e avancuar teknologjik në Kinë. Përveç kësaj,
 është i kompletuar me impiante mbështetëse, të tilla si impianti i triklorurit të aluminit anhidrik prej 2,500 ton/vit, impianti i klorurit të polialuminit prej 20 ton/vit, impianti i sulfatit të magnezit prej 000 ton/vit,
impianti i sulfatit të kaliumit prej 60 ton/vit dhe impianti i acidit sulfurik prej 000 ton/vit. Ajo posedon aftësi profesionale të kërkimit dhe zhvillimit dhe dizajnit, kapacitet prodhues shumë të aftë dhe sistem të përsosur të shërbimit pas shitjes.
Weifang JS chemical Co., Ltd do t'i përmbahet gjithmonë filozofisë së funksionimit të "Lëri punonjësit të lumtur, lërini klientët të kenë sukses, të kontribuojnë në shoqëri" dhe u ofron klientëve shërbime me cilësi të lartë me anë të shërbimeve të qëndrueshme dhe
produkte me cilësi të lartë me kosto efektive dhe konsulencë të ekipit të ekspertëve të lartë.

Paketimi dhe Transporti


标题 -1

FAQ

Q1: Si mund të marr një mostër?

Përgjigje: mostrat falas janë në dispozicion, por tarifat e mallrave do të jenë në llogarinë tuaj dhe tarifat do të jenë

të kthehen tek ju ose të zbresin nga porosia juaj në të ardhmen.

Q2: Si të konfirmoni cilësinë e produktit përpara se të vendosni porositë?

Përgjigje: Mund të merrni mostra falas për disa produkte, ju duhet vetëm të paguani koston e transportit ose

organizoni një korrier për ne dhe merrni mostrat. Ju mund të na dërgoni specifikimet e produktit tuaj dhe

kërkesat, ne do të prodhojmë produktet sipas kërkesave tuaja.

Q3: Si e trajtoni ankesën cilësore?

Përgjigje: Para së gjithash, kontrolli ynë i cilësisë do ta zvogëlojë problemin e cilësisë afër zeros. Nëse ka një të vërtetë

problemi i cilësisë i shkaktuar nga ne, ne do t'ju dërgojmë mallra falas për zëvendësim ose rimbursim për humbjen tuaj.

 
hetim