Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Agjenti i tharjes>Klor kalciumi

https://www.junschem.com/upload/product/1616812111938112.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616812111231292.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616812111740568.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616812111641244.jpg
74% min Pelhid Pellet CACL2 Dihidrat klorur kalciumi për tharjen e agjentit të shkrirjes së borës në vaj
74% min Pelhid Pellet CACL2 Dihidrat klorur kalciumi për tharjen e agjentit të shkrirjes së borës në vaj
74% min Pelhid Pellet CACL2 Dihidrat klorur kalciumi për tharjen e agjentit të shkrirjes së borës në vaj
74% min Pelhid Pellet CACL2 Dihidrat klorur kalciumi për tharjen e agjentit të shkrirjes së borës në vaj

74% min Pelhid Pellet CACL2 Dihidrat klorur kalciumi për tharjen e agjentit të shkrirjes së borës në vaj

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-14

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

100-180 USD/TON

Details paketimit:

25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Dihidrat klorur kalciumi

Calcium chloride is an inorganic salt, solid calcium chloride is a white crystal that can be divided into the sheet according to the shape of different granular and powdered, granular, ball, at the same time, due to the different calcium chloride crystallization water contained normally and solid calcium chloride can be divided into two calcium chloride anhydrous calcium chloride and water. Due to the high solubility, high inherent in calcium chloride solution heat, strong moisture absorption, low temperature aqueous solution is not easy to freeze the unique physical properties, such as to make it in such as winter melts the ice and snow, road dust, oil drilling, moisture absorption has a wide range of USES.

Specifikim:

图片1 副本副本 副本副本

alcium Chloride 74%min flak

Product name:Calcium Chloride 74%min

Appearance:white Flake/Powder /Granules

CAS NO. : 10035 -04-8C

Calcium Chloride 74%min Granules

Product name:Calcium Chloride 74%min

Appearance:white Flake/Powder /Granules

CAS NO. : 10035 -04-8
图片2 副本副本 副本副本


ARTIKULL

TË DHËNAT

Calcium Chloride(as CaCl2 ) ≥

74% min

Magnesium and alkali metal chloride(as NaCl)%≤ 

4.0

Alkalinity (as Ca(OH)2 )% ≤

0.2

Water insoluble % ≤

0.1

Sulphate ( as CaSO4 )% ≤

0.1


Aplikacion

1.Roads, highways, parking lots, airports, golf courses, etc.
2.Oil drilling, drilling fluid, completion fluid;
3.Petrochemical dehydrating fluid;
4.Eliminate dust from roads and mining areas;
5.Early strength of construction industry, improving concrete strength and curing agent of paint;
6.Used as a desiccant for moisture-proof; The drying medium of gas and liquid in process;
7.Latex coagulant in rubber industry;
8.As chlorination agent and additive in ferrous metallurgical industry;
9.As an additive and waste paper deinking agent in papermaking industry;
In the chemical industry, the coagulant of sodium alginate is used as the raw material of inorganic chemicals and the removal agent of sulphate root.
11.Refrigeration industry is used for refrigeration cycle media;
12.Used in the control of wheat, apple, cabbage and other decaying and food preservatives;
13.Used in dye and printing and dyeing industry.
14.Food additive calcium chloride can be used as stabilizer, coagulant, nutritive fortifier, thickening agent and so on


Advantage Company

1: Një prodhues i profesionit që nga viti 1993.
2: Teknologji dhe lehtësira të avancuara, kontroll i mirë i cilësisë, nota të ndryshme për fusha të ndryshme aplikimi.
3: Shërbimi OEM për shumë kompani të mëdha ndërkombëtare.
4: Më shumë se 20 vjet përvojë në industri të ndryshme.
5: Më shumë se 10 inxhinierë për kërkimin e produktit dhe shërbimin pas shitjes.
6: Më shumë se 5000 ton prodhim në një vit.
7: Stafi i trajnuar mirë dhe me përvojë për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja në anglisht të rrjedhshëm.

标题 -1

Paketimi dhe Transporti


标题 -2

FAQ

Q1: A ofroni mostër falas?

A: Po, ne mund të ofrojmë mostra falas, vetëm ju duhet të mbuloni koston e dorëzimit.

Q2: Kur do të dërgoni?

Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.

Q3: Si duhet të paguaj?

A: Ne pranojmë të gjitha llojet e mënyrave të pagesës. të tilla si Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West Union,

Paypal etj.

Q4:How can i get a sample?

A:free samples is available,but freight charges will be at your account and the charges will be

return to you or deduct from your order in the future.

 
hetim