Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Agjenti i tharjes>Alumina e aktivizuar

https://www.junschem.com/upload/product/1616809740152126.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616809740901036.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616809740630529.jpg
https://www.junschem.com/upload/product/1616809742382824.jpg
Shitje e nxehtë Agjenti i tharjes së lagështisë tharëse, Aktivizues i aluminit
Shitje e nxehtë Agjenti i tharjes së lagështisë tharëse, Aktivizues i aluminit
Shitje e nxehtë Agjenti i tharjes së lagështisë tharëse, Aktivizues i aluminit
Shitje e nxehtë Agjenti i tharjes së lagështisë tharëse, Aktivizues i aluminit

Shitje e nxehtë Agjenti i tharjes së lagështisë tharëse, Aktivizues i aluminit

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JS

Numri Modeli:

JS-16

Certifikim:

SGS ISO

hetim
Përshkrimi i produkteve

Kushtet e biznesit të produktit

Sasia minimale Rendit:

1 ton

Çmimi:

750-1300 USD/TON

Details paketimit:

25 kg/çantë ose mund të personalizohet sipas kërkesave të klientit

Koha për dorëzim:

<100 ton brenda 10 ditëve
     >100 ton Për t'u negociuar 

Kushtet e pagesës:

TT LC D/A D/P

Aftësia furnizimit:

6000 Ton metrikë / ton metrikë në muaj

Alumini i aktivizuar tharës sferik

Alumini i aktivizuar ka një kapacitet të madh absorbimi, sipërfaqe të lartë, forcë të lartë. Mund të përdoret gjerësisht si një adsorbues, tharës dhe katalizator i shkëlqyer në industritë kimike, të naftës dhe gazit.

Specifikim:

图片1 副本副本 副本

1: Thërrës i aktivizuar i aluminit

Thërrësi i aluminit të aktivizuar është një proces i veçantë i bërë nga alumini i aktivizuar sferik. Vetia e tij është jo toksike, pa erë, jo shkumës, e patretshme në ujë, pamje e bardhë sferike, aftësi e fortë për të thithur ujin. Në kushte të caktuara të funksionimit dhe kushteve të rigjenerimit, thellësia e tharjes së saj deri në temperaturën e pikës së vesës nën -40 ℃, është një gjurmë e thellësisë së ujit dhe agjenti efikas i tharjes.

ARTIKULL

TË DHËNAT

Tema & Dukje

Top i bardhë

Madhësia e pjesshme

φ3--5 φ4--6 φ5--7

Dendësia e masës g/cm3

0.68--0.75 0.65--0.72 0.62--0.68

Rezistenca ndaj shtypjes N/Sferë

≥120 ≥130 ≥150

Sipërfaqja ㎡/g

300 - 360

Vëllimi i poreve (ml/g)

0.38 - 0.42

Rh% absorbuese statike

17 1 ±

图片2 副本副本 副本

2:Alumina e aktivizuar për rigjenerimin e H202
Ky produkt përdoret për rigjenerimin e solucionit punues në prodhimin e antrakinonit H202. Veçanërisht për prodhimin e katalizatorit të paladiumit dhe katalizatorit me tre komponentë të nikelit, nuk ka asnjë mjet ideal për rikuperimin e lëngut të punës.
Rigjenerimi varet kryesisht nga alumini i aktivizuar. Është një material kimik thelbësor për prodhimin e H202. Industria vendase H202, zbulimi dhe vlerësimi dhe aplikimet industriale, është më pak pluhur lundrues, veshje të ulët, sipërfaqe të madhe, kapacitet të rinovueshëm, jetë të gjatë dhe produkte të huaja të ngjashme, aktualisht janë produktet ideale të industrisë H202.

Alumina e aktivizuar për rigjenerimin e H202

Tema & Dukje

Top i bardhë

Madhësia e pjesshme

φ3--5 φ4--6 φ5--7

Dendësia e masës g/cm3

0.65--0.72   0.64--0.70  0.64--0.68

Rezistenca ndaj shtypjes N/Sferë

>70 >80 >100   

Sipërfaqja ㎡/g

200 - 260

Vëllimi i poreve (ml/g)

0.40 - 0.46

thithja e ujit

> 52 

Advantage Company

1: Një prodhues i profesionit që nga viti 1993.
2: Teknologji dhe lehtësira të avancuara, kontroll i mirë i cilësisë, nota të ndryshme për fusha të ndryshme aplikimi.
3: Shërbimi OEM për shumë kompani të mëdha ndërkombëtare.
4: Më shumë se 20 vjet përvojë në industri të ndryshme.
5: Më shumë se 10 inxhinierë për kërkimin e produktit dhe shërbimin pas shitjes.
6: Më shumë se 5000 ton prodhim në një vit.
7: Stafi i trajnuar mirë dhe me përvojë për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja në anglisht të rrjedhshëm.

标题 -1

Paketimi dhe Transporti

标题 -1

FAQ

Q1: A jeni prodhues?

A: Po, ne jemi një fabrikë profesionale që nga viti 1993, ne kemi cilësi të qëndrueshme dhe të besueshme dhe çmime konkurruese.

Q2: A ofroni mostër falas?

A: Po, ne mund të ofrojmë mostra falas, vetëm ju duhet të mbuloni koston e dorëzimit.

Q3: Kur do të dërgoni?

Përgjigje: ne do të dorëzojmë brenda 15 ditëve pune pasi kemi marrë parapagimin tuaj.

Q4: Si duhet të paguaj?

A: Ne pranojmë të gjitha llojet e mënyrave të pagesës. të tilla si Alibaba trade Assurance, T/T, L/C, West Union,

Paypal etj.

 
hetim